Bársony István Mezőgazdasági

Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

OM 202728

6640 Csongrád, Szentesi út 2/a.

Tel: (63) 570-820, FAX: (63) 570-827

Slovak

Suomeksi

ERDÉSZET ÉS VADGAZDÁLKODÁS ÁGAZAT

(4 + 1 év szakgimnáziumi képzés)

A szakmai tanulmányok során jártasságot szereznek az alábbi feladatok ellátására:
Termőhely-feltárás; szaporítóanyag-termelés; erdősítés; erdőnevelés; erdővédelem; erdőhasználat;
erdő- és fatömeg-becslés; erdőgazdasági, vadgazdasági gépek üzemeltetése, karbantartása; területellenőrzés;
élőhely-fejlesztés; vadvédelem; vadászat, vadászatszervezés; vadállomány szabályozás;
vadgazdálkodási berendezések létesítése, karbantartása; vadtenyésztés, vadbefogás; vadkárelhárítás;
erdő- és vadgazdálkodással kapcsolatos nyilvántartási és adminisztrációs munkák.

A szakmai ismerteken túl motorfűrész-kezelő ismeretek, és „T” kategóriás (mezőgazdasági vontatóvezető) jogosítványt szereznek.

A 3000 ha vadászterületen saját vadásztársaság működik, téli takarmány előállítása, etetés, nemzetközi versenyekre alkalmas lőtér.
A vadászvizsgára felkészülést segítik a szaktanárok.
Vadászjeggyel rendelkező tanulóinknak tanulmányi munkájuk függvényében vadászati lehetőséget biztosítunk.

A szakmai bizonyítvány birtokában kérhető a 83/2003. (VII. 16.) FVM rendeletben meghatározott gépkezelői jogosítványok kiadása.

Elhelyezkedés: nemzeti parkok, vadásztársaságok, állatkerti gondozó, egyéni vállalkozó.

Továbbtanulás (Gödöllő, Hódmezővásárhely, Gyöngyös, Debrecen, Sopron, Baja, Szarvas, Mosonmagyaróvár, Keszthely, Kaposvár)

-  A képre kattintva megtekintheti a képzésről készült rövidfilmet -

.